Хамилтън спечели първата в историята Гран при на Катар

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели първата в историята на Формула 1 Гран при на Катар.

Хамилтън, който стартира от първа позиция, бе с почти 26 секунди пред лидера в генералното класиране Макс Верстапен. Имайте предвид, че пилотът на Ред Бул загуби пет позиции в стартовата решетка заради пренебрегване на жълтите знамена в квалификациите и започна състезанието от седмо място.

Трети завърши Фернандо Алонсо от Алпин. За испанеца това е първият подиум след завръщането си във Формула 1. Четвърти бе Серхио Перес от Ред Бул, пети - друг пилот Алпин в лицето на Естебан Окон.

Пилотът на Мерцедес Валтери Ботас се оттегли няколко обиколки преди края на състезанието. Имайте предвид, че в средата на състезанието финландецът получи пробив на колелото и трябваше да се върне в бокса, поради което загуби много време.

Като цяло Хамилтън намали разликата от Верстапен до 8 точки. Следващата Гран При на Формула 1 ще се проведе в Саудитска Арабия на 5 декември.