България започна с победа на Европейското по волейбол

България победи Черна гора с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) в мач от 1-я кръг на група В от финалите на Европейското първенство по волейбол, което се провежда в четири държави.

Двубоят, който се проведе в зала "Острава Арена" във Витковце, Чехия, протече оспорвано, а в третия гейм се стигна до борба за всяка точка.

Първата част започна добре за нашите - 4:1, но след това на няколко пъти допуснахме противника близо. При 22:21 Силвано Пранди взе прекъсване за България. България спечели първата част, след като Тодор Скримов атакува перфектно.

Българите поведоха с 5:2 във втората част и по-нататък само увеличиха преднината си за крайното 25:17.

Инфарктен се оказа третият гейм. Хората на Пранди поведоха с 4:1, но след това черногорците направиха три поредни успешни атаки и поведоха с 6:5. Българите се активизираха и обърнаха за 11:9, но следващият сегмент бе за съперника - 14:12. Те дори поведоха с 20:18, но техни грешки доведоха резултата до 21:20 за нашите. Черна гора стигна до геймбол при 24:23. Алекс Грозданов атакува мощно в блока и топката излезе в аут - 24:24. Милош Кулафич изведе Черна гора до втори геймбол при 25:24. България изравни отново при 25:25. Ас на Цветан Соколов и България стигна до мачбол при 26:25. В крайна сметка България спечели третата част с 27:25 и мача с 3:0 гейма.