Тампа Бей Бъканиърс спечели Супербоул

В Съединените щати се проведе 55-ият Супербоул в историята: Тампа Бей Бъканиърс победи Канзас Сити Чийфс с резултат 31: 9 пред 25 000 зрители на стадион "Реймънд Джеймс" в Тампа.

Забележително е, че след реализация на филд-гол  играчите на Канзас откриха резултата, но през първата четвърт Тампа изпълни тъчдаун и поведе.

През втората четвърт флоридци успяха да направят още два тъчдауна, а Чийфс отвърна само с един филд-гол.

През третата четвърт гостите реализираха трети филд-голд, но това бе максимумът за Чийфс. Бъканиърс записаха тъчдаун, последното резултатно действие стана филд-гол за Тампа. Последната четвърт завърши при резултат 0: 0.

Това бе седми Супербоул за легендарния куотърбек Том Брейди от общо 10 финала. На 43 години, той доказа, че още е гладен за успехи.

Брейди, който бе избран за най-полезния играч в мача, се присъедини към Тампа Бей Бъканиърс едва през март миналата година, след като спечели Супербоул шест пъти с отбора на Ню Ингланд Пейтриътс, за последно през 2019 г.

Напомняме, че Бъканиърс заеха едва пето място в класирането на редовния сезон, а по време на плейофите Тампа победи Вашингтон (31:23), Ню Орлиънс Сейнтс (30:20) и Грийн Бей Пакърс (31:26).