Перес спечели Гран при на Сахир

Пилотът на Рейсинг Пойнт Серхио Перес спечели Голямата награда на Сахир в Бахрейн. Мексиканецът, който ще напусне отбора в края на сезона, постигна  първата победа във Формула 1 в кариерата си.

Перес бе на последно място поради сблъсък в първата обиколка, но успя да изпревари съперниците си и да спечели. Естебан Окон от Рено завърши втори. Това е първият подиум на французин в кариерата му. Третата позиция е на съотборника на Перес Ланс Строл.

Говорителят на Мерцедес Валтери Ботас, който започна от първа позиция, завърши едва осми. Джордж Ръсел, който замени Люис Хамилтън за Голямата награда на Сахир, завърши девети.

Ръсел се бори за победа, но британецът нямаше късмет. Първоначално екипът направи грешка и го снабди с различни комплекти гуми, а след това Джордж отново бе принуден да влезе в бокса  заради пробито колело.

Отбелязваме, че пилотът на Ред Бул Макс Верстапен и представителят на Ферари Шарл Льоклер се оттеглиха в първата обиколка.

Напомняме, че Хамилтън предсрочно спечели шампионската титла. Британецът е седемкратен шампион от Формула 1.

Последният етап от Формула 1 през 2020 г. ще се проведе в Абу Даби на 13 декември.