Финикс остава без загуба след рестарта

Финикс Сънс остава единственият непобеден отбор след рестарта на сезона в НБА. "Слънцата" победиха Оклахома Сити Тъндър с резултат 128:101 в мач от редовния сезон на турнира. Интересното е, че Оклахома спечели първата четвърт с разлика от 14 точки (37:23), но след това Финикс бе безпощаден - 42:27, 33:17, 30:20.

Голяма драма имаше в мача Между Лейкърс и Денвър Нъгетс. "Езерняците“ поведоха с пет точки на почивката след добра игра, но позволиха на съперника да се завърне в мача в следващите две части. Около четири минути преди края на редовното време отборът на Франк Вогел изоставаше с пет точки, но тройка на Дани Грийн върна Лейкърс обратно в двубоя. При 121:121 и последно владение за Ел Ей, Антъни Дейвис намери Кайл Кузма на тройката, който не пропусна 00.4 сек преди сирената, за да донесе успеха за лидерите в Западната конференция. Съставът спря серия от три поредни поражения, след като си гарантира първото място на Запад.