Голдън Стейт спечели дербито в дъното, Лейкърс с изненадваща загуба в Мемфис

Проведоха се осем мача от поредния кръг от редовния сезон в НБА. Голямата сензация се случи в Мемфис, където пред 17 784 зрители във "ФедЕксФорум" местните "Гризли" надвиха лидера в Западната конференция и генералното класиране Лос Анджелис Лейкърс с резултат 105:88. Трябва да отбележим, че домакините отстъпиха само в четвъртата част, която започнаха с марж от 20 точки.

Леброн Джеймс направи 19 точки, а Антъни Дейвис  само 15, която е една от причините за поражението на лидера. За сметка на това Джа Морант записа 27 точки, Дилън Брукс 24, а Йонас Валанчюнас - 22.

Другият интересен мач бе този между аутсайдерите Финикс и Голдън Стейт Уориърс. Интересното тук е, че "Слънцата" дръпнаха с 13 точки след първата част и по всичко изглеждаше, че гостите ще запишат девета поредна загуба. Калифорнийци обаче намериха сили в себе си и обърнаха резултата за 115:99.