19-годишен изхвърли Димитров от Ротердам

Григор Димитров приключи участието си на турнира в зала в Ротердам. Българинът отстъпи с 4:6, 2:6 пред 19-годишния Феликс Оже-Алиасим в мач от втория кръг на турнира. Двубоят продължи близо час и 20 минути.

Двубоят започна равностойно, като в средата на сета двамата си размениха серия от 3 последователни пробива, печеливш от която, за съжаление, излезе Оже-Алиасим. Втората част премина изцяло под диктовката на канадеца, който в третия гейм проби сервиза на хасковлията.

Благодарение на успеха Оже-Алиасим си гарантира място в Топ 20 на ранглистата при следващото ѝ обновяване в понеделник.

Следващият съперник на 19-годишния тенисист ще бъде определен в четвъртък от дуела между Стефанос Циципас и Аляз Бедене.