Федерер: Вече мислех как да обясня загубата си

20-кратният победител в турнирите от Големия шлем, швейцарецът Роджър Федерер, сподели впечатленията си от класирането си за  четвъртия кръг. В третия кръг той победи представителя на домакините  Джон Милман с резултат 4: 6, 7: 6 (7: 2), 6: 4, 4: 6, 7: 6 (10: 8).

"Колко е хубаво да спечелите супер тай-брейк, противникът изигра страхотен мач. Получи се  добър бой със  страхотен човек, в крайна сметка имах малко късмет. Трябваше да запазя настроението, концентрацията и да се вземат правилни решения. Вече започнах да мисля как да обясня поражението си на пресконференцията, но реших да се бия, в крайна сметка спечелих.

Трябваше да се опитам да го накарам да нервничи, той се справи добре, не направи почти никакви грешки, но моите подавания ми позволиха да остана в мача. Но нямаше и минута в този двубой, когато да ми е било лесно. Беше трудно, Джон направи живота ми много труден", заяви Федерер.

Следващият опонент на 38-годишния швейцарец ще бъде унгарецът Мартон Фучович.