Далас катастрофира в Минесота, нов провал за Детройт

Третият в Източната конференция Далас Старс гостува на 12-я Минесота и претърпя изненадващо тежко поражение със 7:0. В началото нищо не предвещаваше подобно развитие на мача, но домакините си повярваха след точния удар на Джаред Сперджън в 10-та минута, след което натиснаха и вкараха още един път в 16-та минута.

Гостите излязоха преобразени след почивката и отправиха 13 удара, но нито един не влезе в мрежата. За сметка на това хората на Бруд Бюдро се възползваха от численото си предимство и в 23-та минута увеличиха преимуществото си, а само след 30 секунди хванаха на контра съперника и направиха резултата 4:0. Катастрофата за гостите стана пълна, когато минута преди почивката те отново станаха жертва на контраатака на съперника.

През третата част Далас вече излезе със свален гард и отправи само 7 удара към съперника, който продължи да играе уверено и в края на срещата вкара още два пъти.