Каролина победи Аризона, Колорадо с трета поредна загуба

Каролина победи Аризона с 3:0 в мач от редовния сезон в НХЛ. Срещата се проведе пред 16 476 зрители в "Пи Ен Си Арена" в Роли. Домакините откриха чрез Уорън Фьогеле в 14-та минута. Всичко приключи в края на втората част, когато в рамките на една минута Лукас Валмарк и Мартин Нечас довършиха съперника. Така Каролина се изкачи на шеста позиция на Изтока, а Аризона остана на пета позиция в Запада.

В дербито на кръга Колорадо отстъпи на своята площадка на Питсбърг с 4:3. Домакините поведоха през първата част, а двата тима си вкараха по една шайба в края на втората третина. Истинска драма се случи през последните 20 минути. Гостите поведоха след два точни удара, след което последваха масирани атаки от страна на Колорадо и 30 секунди преди последната сирена Мат Калвърт изравни. В добавеното време Джаред Макан донесе победата на гостите. Двата отбора са трети в своите конференции.

В третия мач от тази сутрин Детрой победи Сенаторите от Отава с 3:2