Дабъл-дабъл на Леброн помогнаха на Лейкърс срещу Далас

В пореден мач от  редовния сезон на Националната баскетболна асоциация Лос Анджелис Лейкърс се оказа по-силен от Далас Маверикс.

Гостите дръпнаха още през първата четвърт с 18 точки. Втората част  също бе за калифорнийци. До голяма почивка резултатът бе 79:58 в полза на Лейкърс.

През третата четвърт Далас успя да направи пробив и да намали разликата до 14 точки. Но в последните дванадесет минути Лейкърс  отново бе по-силен. Крайният резултат от срещата е 129: 114 (45:27, 34:31, 20:28, 30:28) в полза на клуба от Лос Анджелис.

Най-продуктивният играч в срещата сред победителите беше ЛеБрон Джеймс, който издаде дубъл-дубъл от 35 точки и 16 борби. Домакините на двойния дубъл на сметката на Лука Дончич - 25 точки и 10 борби.