Тампа се разправи с Ванкувър

Тампа размаза Ванкувър с 9:2 в мач от редовния сезон в НХЛ. Срещата се проведе пред 19 092 зрители в "Амали Арена" в Тампа и началото не предвещаваше такъв развой на събитията.

Играта бе равностойна през първата част, а минута преди сирената за почивка гостите откриха чрез Елиас Петерсън. Домакините реагираха с две шайби в дебюта на втората третина, но в средата на частта Луи Ериксон изравни. След това, в рамките на три минути хората на Джон Купър вкараха още 4 пъти. Третата част също не се размина без попадения - Картър Вераге вкара два пъти, а Брейдън Пойнт един път за крайното 9:2.

Така Тампа прекъсна серията от пет поредни победи на Ванкувър и се изкачи на 5-то място на Изтока. Канадците са девети.