Далас с обрат срещу Детройт

Далас Старс записа четвърта поредна победа, след като пред 18 532 зрители в "Американ Еърлайнс" се наложи с 4:1 над Детройт в мач от редовния сезон в НХЛ.

Изненадващо, гостите от Мичиган откриха чрез Дилън Ларкин в началото на срещата, но Рууп Хинц изравни след пас на Джо Павелски в 11:13 минута на мача. Джо Павелски увеличи за 3:1 в средата на втората част, а в самия край на срещата Радек Факса и Андрей Секера на празна врата оформиха крайния резултат.

Така Далас събра 52 точки от 42 мача и е трети в Западната конференция, а Детройт с 23 точки е последен в Източната конференция.

В друг мач от деня Вашингтон прекъсна серията от две загуби, след като победи като гост Каролина. Столичани са лидери на Изток, а Харикейнс останаха шести.