Клипърс измъкна победата от ръцете на Хюстън

Клипърс измъкна победата от ръцете на  Хюстън

Лос Анджелис Клипърс победи Хюстън Рокетс в домашния си мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Калифорнийци дръпнаха през  първата четвърт и спечелиха  първия сегмент на играта с разлика от осем точки. През втората четвърт Хюстън успя да намали наполовина разликата.

Третата четвърт също бе за Рокетс, който излезе напред с четири точки преди четвъртите дванадесет минути. В последната четвърт Клипърс успя да измъкне победата в края на срещата. Крайният резултат е 122: 119 (31:23, 24:28, 25:33, 42:35).

Най-продуктивният играч в състава на победителите беше Лу Уилямс, който отбеляза 26 точки. Кавай Леонард записа още 24 точки за своя сметка. Джеймс Хардън постигна дабъл-дабъл- 37 точки и 12 борби. Клинт Капла направи  17 точки и 19 борби.