Димитров победи Тийм и е на ¼-финал в Париж

Григор Димитров победи Доминик Тийм и се класира за първи път в кариерата си за четвъртфинал на турнира в Париж. Българинът се справи със своя опонент в два сета 6:3, 6:2 за 1 час и 12 минути.

Това е трета победа за Димитров над номер 5 в световната ранглиста. Австриецът има 2 успеха в мачовете помежду им.

Срещата в Париж започна по страхотен начин за българина и с пробив в четвъртия гейм. Той му беше достатъчен, за да поведе в срещата и да спечели първия сет с 6:3.

Доминацията на Димитров продължи и през втората част. Той проби в третия сет, последва нов гейм, в който българинът спечели при сервис на противника си.

Като цяло Григор спечели всичките си 28 първи подавания и половината от вторите подавания.

В следващия мач от турнира в Париж Димитров ще се изправи срещу Кристиан Гарин от Чили. Той е номер 42 в световната ранглиста и двамата не са играли един срещу друг до момента.