Димитров отпадна на 1/4-финалите в Ченду

Григор Димитров отпадна от 1/4-финалите на турнира в Ченду от категорията АТР 250 след загуба със 7:5, 6:7 (9), 6:7 (3) от представителя на Казахстан Александър Бублик.

Българинът спечели първия сет, след като поведе в него с 3:0, но допусна изравняване 3:3 и след това двамата се бореха гейм за гейм. Във втория сет Гришо не успя да се справи със сервиса на съперника си и така се стигна до тайбрейк, в който Димитров бе близо до победа, повеждайки с 9:8, но три последователни точки на Бублик му донесоха успех в сета.

В третия сет Димитров навакса пасив от 3:0 гейма, като спаси и мачбол в края, за да вкара развръзката в тайбрек, в който обаче отстъпи със 7:6(3).

Победителят в двубоя ще се изправи в следващата фаза срещу Жоао Соуса или Лойд Харис.