Уориърс не дава титлата, би Торонто като гост

Настоящият шампион Голдън Стейт Уориърс победи като гост Торонто Раптърс с резултат 106: 105 в петия мач от финалите на НБА и намали разликата в серията до 2:3. Преди последната четвърт гостите имаха преимущество от 4 точки, но мощната игра на домакините под коша доведоха до там "воините" да губят с 6 пункта три минути преди края. Шампионите обаче се мобилизираха в последните 180 секунди и обърнаха резултата, с което не позволиха на отбора на Ник Нерс да спечели мача и титлата.

Кевин Дюрант все пак се появи в игра, но игра само 12 минути преди отново да се контузи – нападателят записа само 11 точки.

Най-резултатен играч на срещата стана Стеф Кари, който набра 31 точки. Кавай Леонард от Торонто записа дабъл-дабъл от 26 точки и 12 борби.

Следващият мач ще се състои на площадката на Голдън Стейт в петък сутринта.