Титлата в НХЛ ще се реши в седми мач

Бостън Бруинс победи Сейнт Луис Блус с 5:1 в шестия мач от финалната серия за  Купа на Стенли и изравни серията - 3:3.

Гостите се възползваха от численото си предимство и откриха  в 9-ата минута чрез  Брад Маршанд, който бе подпомаган от Дейвид Пастряняк и Тони Круг. Шайбата влезе в мрежата, когато отборите бяха в състав 5 на 3.

Във втория период резултатът не се промени.

Най-интересното обаче се случи в третата част, в която паднаха пет попадения. Брендън Карло вкара в 42-та минута след пас на Джак Дебраска, а в средата на третия период Брендън Кулман утрои предимството на Бостън. В  53-ата минута Райън О'Райли върна едно попадение. Той бе подпомогнат от Алекс Пиетрангело и Дейвид Перон.

Всичко обаче свърши в 55-ата и 57-та минута, когато  Дейвид Пастряняк и Здено Хара направиха резултата опустошителен за домакините.

Вратарят на Сейнт Луис Джордан  Биннингтън отблъсна 27 от 31 изстрела, вратарят на Бостън Тука Раск - 28 от 29.

Решаващият мач ще се проведе на площадката на Бостън. Стартът е от 03:00 часа българско време.