Торонто отново победи Голдън Стейт и е на крачка от титлата

Торонто Раптърс като гост победи Голдън Стейт Уориърс с резултат 105: 92 в четвъртия мач от финалната серия на НБА и може да вземе титлата  в следващия двубой.

Най-продуктивен играч на срещата стана нападателят на домакините Кавай Леонард, който събра 36 точки, и направи 12 борби и 2 асистенции. Клей Томпсън пък постигна 28 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Стив Кари записа 27 точки и направи 4 борби, както и 6 асистенции. Всичко това не можа да помогне на "воините", които спечелиха първата част с 23:17, но загубиха всички останали, като най-силно бе превъзходството на гостите в третата четвъртина - 37:21, което се оказа решаващо.

Един от лидерите на Уориърс, Кевин Дюрант, отново не можа да играе поради травма. Лекарите все още не му позволяват да се върне в играта.

Торонто поведе в серията с 3:1. Петият мач ще се проведе в Торонто на 11 юни, началото е от 04:00 часа българско време.

Напомняме, че настоящ шампион е Уориърс.