Наказаха Кириос с глоба и отнемане на точки

Австралийският тенисист Ник Кириос не се размина само с дисквалификация заради днешния инцидент по време на мача си с норвежеца Каспер Рууд на Мастърса в Рим. Както е известно, срещата от втория кръг в италианската столица бе влязъл в своя решителен трети сет, когато невъздържаните реакции на Кириос при 1:1 доведоха до присъждане на служебен гейм в полза на съперника заради неспортсменско поведение. Това пък вече тотално вбеси скандалния тенисист, който хвърли стол на корта, взе си сака и отправяйки нецензурни думи към съдията на стола, напусна корта, с което съответно му бе присъдена служебна загуба.

Сега става ясно, че АТР ще глоби тенисиста с 20 000 долара и ще му отнеме 45 точки от рейтинга. Освен това австралиецът е лишен от премии. Загубите му са за около 65 000 долара. Това наказание не е окончателно. АТР започва разследване срещу Ник и санкциите могат да бъдат увеличени.