Димитров се измъчи с Щруф

Димитров се измъчи с  Щруф

Григор Димитров победи германския представител Ян-Ленард Щруф с резултат 7: 6 (7: 2), 6: 4 във втория кръг на Мастърс в Монте Карло с награден фонд от 5,585,030 евро. Двубоят продължи  1 час и 58 минути. Българинът  имаше някои проблеми с Щруф в първия сет. Германецът проби за 3:2, но веднага се стигна до рибрейк за 3:3. При 6:5 най-добрият ни тенисист пропусна два сетбола и се стигна до тайбрек. В него той беше убедителен за 7:2 точки. Общо първата ни ракета отрази 7 от 8 възможности за пробив в сервиса му. След почивката Димитров проби още в първия гейм и до края нямаше затруднения.

Следващият опонент на Димитров ще бъде втората  ракета в света Рафаел Надал, който преди това победи сънародника си Роберто Баутиста-Агут - 6: 1, 6: 1. Така предстои да станем свидетели на повторение на миналогодишния сблъсък между Надал и Димитров от полуфиналите на състезанието. Тогава Матадора спечели с 6:4, 6:1, а по-късно спечели турнира. Общо в съперничеството помежду им Надал има аванс от 11:1 и 4:0 на клей. Двамата играха веднъж и през 2013 в Монте Карло, когато Надал спечели с 6:2, 2:6, 6:4.