Хамилтън триумфира в Китай

Британецът  Люис Хамилтън спечели Гран При на Китай, като състезанието бе старт №1000 в историята на Формула 1. Триумфът на пистата в Шанхай е втори за пилота на "Мерцедес"  през този сезон и общо 75-и в кариерата му.

Хамилтън поведе колоната още в самото начало и не изпусна лидерската си позиция до края на надпреварата. Той завърши пред съотборника си Валтери Ботас и го изпревари в генералното класиране за сезона. Хамилтън е с аванс от шест точки. За "Мерцедес" това бе  трета двойна победа за годината.

Трети е Себастиан Фетел с "Ферари", а четвърти финишира Макс Верстапен от "Ред Бул", който е трети в генералното класиране за сезона. Льоклер с "Ферари" е пети, а шести - Пиер Гасли от "Ред Бул", който направи най-бързата обиколка в състезанието и ще вземе допълнителна точка за класирането.