Вавринка победи Раонич и е на 1/4-финал в Ротердам

Швейцарският тенисист Стан Вавринка достигна четвъртфиналите на турнира от категория ATP500 в Ротердам. Във втория кръг  Вавринка в два сета победи с 6: 4, 7: 6 (7: 4) Милош Раонич. Срещата продължи 1 час и 37 минути. Канадецът стигна до само един брейкбол, който Вавринка успя да отрази. В същото време в третия гейм на мача швейцарецът се възползва от своя първи шанс, за да достигне до единствения пробив в двубоя. Във втората част двамата печелеха комфортно подаванията си, но в тайбрека отново Вавринка бе по-добрият.

Личното противопоставяне на тенисистите в официалните мачове стана 5-3 в полза на Вавринка.

За да стигне до полуфинала, Вавринка ще играе с победителя от мача между Томаш Бердих и Денис Шаповалов.