Новак Джокович прегази Надал и спечели Australian Open

Новак Джокович стана шампион на Australian Openза рекорден седми път, с което изпревари Роджър Федерер и Рой Емерсън по този показател. Във финалния сблъсък сърбинът победи най-големия съперник в своята кариера Рафаел Надал, давайки му само 8 гейма в целия двубой - 6:3, 6:2, 6:3. Мачът приключи за 2 часа и 6 минути.

До този мач испанецът не беше загубил и сет, а този път успя да стигне едва до една точка за пробив срещу сърбина, който постигна най-убедителната си победа в голямото им съперничество. Двубоят беше повторение на финала в Мелбърн от 2012 година, когато победата отново грабна Джокович, но след шест часа битка на корта. За сърбина това е седма титла от Откритото първенство на Австралия и общо 15-а в турнири от Големия шлем. Надал остана със 17, а от сега действащите тенисисти Роджър Федерер има 20.

Това беше и победа номер 28 за Джокович в личното съперничество срещу Надал, който има на сметката си 25 срещу сърбина.