Федерер: Циципас ще бъде на високо ниво още дълго време

Швейцарският тенисист Роджър Федерер похвали гърка Стефанос Циципас след мача от четвъртия кръг на Australian Open. Напомняме, че Федерер загуби от Циципас с резултат 7: 6 (13:11), 6: 7 (3: 7), 5: 7, 6: 7 (5: 7), а гръцкият тенисист се класира за  четвъртфинал на турнира на Големия шлем.

"Що се отнася до Стефанос, мисля, че той свърши отлична работа през последната година и половина. Очевидно е, че преди това активно работеше върху себе си. Но той вече победи Новак Джокович в Торонто, Кевин Андерсън, Александър Зверев и сега мен. Такива победи са необходими за прехода към следващото ниво.

Това е чудесно за него. Вярвам, че той ще играе на високо ниво в продължение на много години", заяви Федерер.