Марица е новият стар шампион при жените във волейбола

Марица Пловдив триумфира с четвъртата си поредна шампионска титла на България, информира сайтът на пловдивчанки. Националният първенец от последните три сезона в Националната волейболна лига победи чисто Левски София като гост с 3:0 (25:13, 27:25, 25:23) след 82 минути игра и затвори финалната серия с 2:0 победи.

В първия гейм момичетата на Иван Петков бяха напълно безкомпромисни, надиграха домакините във всяко едно отношение и взеха частта с категорично 25:13. Във втория гейм Левски подобри играта си, най-вече в нападение, и успя да го вкара в добавено време. Все пак пловдивчанки не допуснаха обрат и затвориха частта при 27:25.

И третият гейм бе оспорван, като "сините" дори успяха да поведат малко преди края. Силната игра в атака на гостенките обаче си каза думата и отлично играещата бивша състезателка на Левски - Нася Димитрова заби успешно за последната точка в шампионата – 25:23 и шампионска титла за Марица.

Топреализатор на мача стана именно Нася Димитрова. Тя записа 14 точки за победителките. Най-резултатна за Левски бе звездата на отбора Мирослава Паскова с 12.

Левски: Кристина Гунчева, Моника Кръстева, Анелия Джондрова, Деница Димитрова, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска, Кристиана Петрова - либеро

Марица: Лора Китипова, Виктория Григорова, Симона Димитрова, Нася Димитрова, Десислава Николова, Радосвета Тенева, Ивелина Монова - либеро.