Антъни Иванов с пореден рекорд

Най-добрият български плувец Антъни Иванов регистрира поредния си рекорд, като подобри собственото върхово постижение на 50 метра бътерфлай. Иванов спечели финала на дисциплината по време на държавното първенство по плуване с време 23.91 секунди и стана първият българин, плувал под границата от 24 секунди.

Състезателят на Вихрен подобри собствения си национален рекорд на 50 бътерфлай от 24.31, поставен преди година в Прага. Втори във финала на дисциплината остана Иван Алмаджиев с 25.24, а трети Ради Мерджанов с 25.60 секунди.

"Исках да стана футболист и още ме е яд, че не станах. Любим спортист ми беше Стоичков, но явно е било за добро да остана в басейна. Избрах да уча "бизнес" в Университета в Оубърн, но още се чудя между "спортен мениджмънт" и "акаунтинг". Условията там са много добри, има четири-пет басейна повече, отколкото в България", заяви Иванов.