ЦСКА с шокираща загуба в първия мач от плейофите

Волейболният отбор на Хебър Пазарджик направи важна крачка към класиране за полуфиналите в Суперлигата на България. Хората Атанас Петров изненадаха ЦСКА в неговата зала "Васил Симов" и се наложиха с 3:1 (25:21, 13:25, 25:19, 25:21) в мач №1 от 1/4-финалните плейофи.

Така новаците взеха аванс преди реванша в Пазарджик, а ако все пак се стигне до трети мач, то той отново ще бъде в столицата.

Първият гейм стартира равностойно, но в средата домакините дадоха инициативата на своя съперник, който в крайна сметка успя да го затвори. Втората част бе изцяло за "червените", които бързо стигнаха до успеха. Третата част отново бе равностойна, като по-концентрирани се оказаха гостите от Пазарджик. Оказалият се последен гейм бе изигран доста изнервено от момчетата на Сашо Попов и след няколко груби грешки се стигна до краен успех за Хебър.

В другите мачове от таза фаза - Монтана започна с победа у дома над Добруджа 07 Добрич с 3:1 (25:19, 24:26, 25:21, 25:20), а Пирин Разлог се поздрави с категоричен успех над гостуващия Левски София с 3:0 (25:17, 25:23, 32:30). Категорична победа записа и дрийм тиймът на Нефтохимик 2010 Бургас, който надигра с 3:0 (25:21, 25:18, 25:15) Марек Юнион - Ивкони Дупница.

Снимка: Илияна Мухарска