Гришо започна с победа дебюта си в Лондон (видео)

Григор Димитров започна с победа дебютното си участие на финалния турнир на АТП в Лондон. Българинът се справи с четвъртия в световната ранглиста Доминик Тийм в зрелищен двубой, който продължи два часа и 20 минути. Българинът се наложи с 6:3, 5:7, 7:5 в първи мач от група "Пийт Сампрас", като в решаващия трети сет обратите следваха един след друг.

Гришо почти не срещна съпротива в първия сет, а във втория изпусна скрит мачбол преди да го предаде. В решителния обаче бе по-добър, въпреки че сам си усложни задачата в края, и напусна "О2 арена" с успех.

Успехът е втори за Димитров срещу Тийм, който до момента имаше две загуби в три срещи с този противник. Българският тенисист реализира пет аса, допусна пет двойни грешки и използва 3 от 8 мач-бола. За съперника му директните точки от сервис бяха осем, а двойните грешки шест.

Във втория кръг Гришо очаква победителя от Рафаел Надал -Давид Гофен.