Невероятен Гришо е на полуфинал в Стокхолм

Григор Димитров победи Миша Зверев с 6:3, 6:4 и се класира за полуфиналите на турнира в Стокхолм. Двубоят продължи 1 час и 13 минути. Като цяло, българинът бе много стабилен на свой сервис и изключително ефективен като цяло. В целия мач имаше два дълги и оспорвани гейма, които бяха във втория сет при сервис на германеца. Така Димитров вече води с 3-0 победи срещу 30-годишния Зверев.

С днешния си успех Григор ще защити точките си в турнира от миналия сезон, когато отпадна на полуфиналите от Хуан Мартин дел Потро, който впоследствие спечели трофея. 26-годишният българин вече е сигурен и за финалите на ATP в Лондон.

Следващият съперник на българския тенисист ще е Фабио Фонини. Италианецът направи обрат за 6:7 (3), 7:6 (2), 7:5 срещу американеца Джак Сок в много драматичен мач. До момента Димитров и Фонини са играли пет пъти, като българинът има три победи. Последните им три срещи бяха през 2015 г., като всичките бяха на червени кортове. Тогава хасковлията спечели два от мачовете.