Барса с обрат срещу Мьонхенгладбах (видео)

Барселона постигна втора поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига. Този път каталунците стигнаха до трудно – 2:1 като гост на Борусия Мьонхенгладбах. Барса дори изоставаха на полувремето след гол на Торган Азар в 34-ата минута, но след почивката Арда Туран и Жерар Пике донесоха трите точки на тима на Луис Енрике.

Резултатът бе открит, след като Рафаел се пребори и отне топката от Серхио Бускетс в средата на терена и последва контраатака, в която Торган Азар беше намерен на опразнената врата и белгийският национал нямаше проблеми да отбележи – 1:0. Туран ознаменува рождения си ден с изравнителен гол в 65-та минута, след като получи хубаво подаване от Неймар, финтира на скорост Елведи и с мощен удар разстреля Зомер за 1:1.

Барса направи пълен обрат в 73-та минута. Пике се възползва от грешка на Зомер след центриране от ъглов удар и в разбъркването успя да насочи топката към вратата и да отбележи втори гол за Барселона.