Група D: Ливърпул мачка на

А. Франгов

Кайт, Кийн, и Джерард вкараха при победата на Ливърпул с 3:1 над ПСВ, а пък Атлетико се поизмъчи при победата си над Олимпик Марсилия с 2:1 у дома.

На "Анфийлд" Дирк Кайт откри резултата още в 4-та минута. След това Кийн вкара за 2:0 в 34-та минута, благодарение на центрирането на Фернандо Торес. За Роби Кийн това бе първият гол с фланелката на Ливърпул. В 76-та минута капитанът на "мърсисайдци" Стивън Джерард вкара своя гол номер 100 с феноменален шут от пряк свободен удар. Три минути по-късно Джиджак центрира от контра атака за ПСВ, и резервата Дани Кувърманс вкара почитното попадение за холандския първенец.

В другият мач от група "D" Атлетико Мадрид победи Марсилия с 2:0 у дома. Серхио "Кун" Агуеро вкара още в 4-та минута, след като сам излъга двама защитници на гостите. Това бе и първата голова ситуация за "дюшекчиите" в мача. Само след 2 минути Раул Гарсия пропусна много добър шанс за Атлетико, но ударът му с глава мина покрай вратата. Футболистите на Марсилия обаче не загубиха надежди и в 16-та минута след много добра атака Балбуена центрира и Мамаду Нианг не остави шанс на Лео Франко. В 22-та минута резултата стана 2:1 и Атлетико си върнаха преднината. Раул Гарсия се реваншира за пропуска си преди десетина минути и вкара след добре изпълнен фаул от Мариано Перния. До края на мача се запази резултата, като Флоран Синама-Понгол и Кун Агуеро пропуснаха добри положения за домакините, а Валбуена изпусна да донесе едната точка на Марсилия.