Вълците шокираха Белия балет (видео)

Волфсбург се наложи с 2:0 над Реал Мадрид на своя стадион "Волфсбург Арена" в първи 1/4-финален мач от Шампионската лига. Срещата започна с попадение за мадридчани. След само 120 секунди игра Кристиано Роналдо получи пас в наказателното поле на "вълците" и изпрати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради засада. На повторенията се видя, че макар положението да бе спорно, все пак решението на реферите е било правилно.

В 18-ата минута "вълците" излязоха напред в резултата. Рикардо Родригес се разписа от дузпа, а 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Каземиро срещу Андре Шюрле. В 25-ата минута Волфсбург нанесе своя втори удар в мача. Максимилиан Арнолд се измъкна от отбраната на гостите и от близко разстояние отклони топката в мрежата зад Навас - 2:0. С асистенция в случая се отчете Бруно Енрике.

След почивката Гарет Бейл, Роналдо и Тони Кроос пропиляха няколко добри положения и в крайна сметка гостите така и не успяха да стигнат до гол на чужд терен.