Барселона най-много от всички е играл с човек повече в ШЛ

Барселона е отборът, който най-много е играл с човек повече в Шампионска лига, показва статистиката. Както е известно, снощи каталунците победиха Атлетико Мадрид с 2:1 в първи мач от четвъртфиналите на Шампионска лига. Това се случи, след като главният съдия Фридрих Брих изгони Фернандо Торес през първото полувреме.

Скандалното в мача е, че реферът подмина агресивната игра на нападателя на Барселона Луис Суарес, както и поредицата от симулации от страна на уругваеца и Лионел Меси в наказателното поле на съперника.

Според статистиката, изгонването на Торес е 30-ят случай, когато съперник на каталунците е играл с човек по-малко. На второ място е Байерн Мюнхен (20 пъти), трети е Арсенал (18), следват Реал Мадрид и ПСВ (по 16), Манчестър Юнайтед, Порто,Лион и Галатасарай (по 14).