Волфсбург отново с победа срещу Гент (видео)

Волфсбург се наложи над Гент с минималното 1:0 във втори осминафинален мач от Шампионската лига. Първият двубой на белгийска земя приключи с успех 3:2 за немския тим, който в крайна сметка се класира напред в турнира за сметка на Гент.

За разлика от първия мач, този не бе чак толкова интересен. Преди почивката Гилавоги затрудни вратаря на съперника, но в крайна сметка от тази ситуация се стигна само до корнер. През втората част играта не се промени и ситуациите бяха много малко.

Все пак зрителите по трибуните станаха свидетели на гол, който падна в 74-ата минута. Тогава Андре Шюрле получи добър пас от Дракслер и с удар отблизо успя да открие резултата в полза на Волфсбург и на практика да реши изхода от елиминацията.