Реал отново с победа над Рома и класиране напред в ШЛ (видео)

Реал Мадрид се наложи над Рома с 2:0 в среща-реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига. В първия двубой в Италия, "Белия балет“ победи със същия резултат и така без проблеми се класира напред в турнира. Мадридчани бяха по-активни и владееха повече топката, но до преди първия гол "вълците" бяха тези, които имаха по-чистите положения. Салах и компания обаче пропиляха добри възможности.

Така се стигна до 64-ата минута, когато Кристиано Роналдо изпревари защитата и вратаря на гостите, откривайки резултата след центриране на Лукас Васкес. Хамес Родригес удвои четири минути по-късно, оползотворявайки добър пас на Роналдо. Малко след това CR7 бе много близо до това да направи резултата класически, но отлична ситуация не успя да намери очертанията на вратата. До края на срещата положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол така и не се стигна.