Два гола на Меси носят победата на Барса срещу Арсенал (видео)

Барселона записа успех с 2:0 при визитата си на Аресенал в мача помежду си от 1/8-финалите на Шампионската лига. Тимът на Арсен Венгер бе по-опасният първата част на срещата на "Емиратс" в Лондон, но по-чистите положения бяха за Барселона. Резултатът бе открит чак в 71-ата минута. Тогава топката попадна в Суарес, който изведе добре Неймар. Бразилецът напредна до наказателното поле, след което комбинира с Лионел Меси. Аржентинецът залъга Чех и вкара в опразнената врата.

Десет минути преди края на срещата Арсен Венгер пусна в игра Матийо Фламини. Французинът още с първото си докосване спъна Лео Меси в наказателното поле и реферът Джунейт Чакър посочи бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и безпроблемно удвои аванса на тима си, като по този начин бе фиксиран и крайния резултат.

Така Барселона взе комфортен аванс в първата среща от 1/8-финалите на Шампионска лига.