Реал отказа Рома още на Олимпико (видео)

Реал Мадрид се наложи с 2:0 при визитата си на Рома в първи мач от 1/8-финалите в Шампионската лига. Срещата започна с натиск на "римляните", но без резултат. В средата на полувремето мадридчани взеха инициативата, но също не успяха да се разпишат и така всичко най-интересно се случи след почивката.

В 57-ата минута Кристиано Роналдо откри резултата. Португалецът проби отляво по атаката, направи фантастичен финт срещу Флоренци, и с мощен удар от ъгъла на пеналта наказа Рома - 0:1. Последваха положения и пред двете врати, а в 80-та минута Флоренци бе повален в пеналта от Дани Карвахал, но нямаше сигнал от арбитъра.

Четири минути преди края на редовното време влезлият малко по-рано в игра на мястото на Хамес - Хесе направи резултата 2:0 с прецизен шут, минал под краката на двама защитници и влетял в далечния ъгъл на вратата на Рома. Така Реал взе стабилен аванс пред реванша между двата отбора.