Реал вкара осем на Малмьо. ПСЖ също с победа

Реал Мадрид записа разгромен успех с 8:0 над шведския Малмьо в мач от последния 6-и кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Така воденият от Рафаел Бенитес тим завърши на първо място в крайното класиране в Група "А" с 16 точки, а втори остана Пари Сен Жермен с 13, като двата тима още преди днешните срещи бяха с гарантирано участие в следващата фаза на турнира.

Малмьо остана на последната четвърта позиция в групата с 3 точки. Със същия брой точки, но на трето място приключва Шахтьор Донецк - като украинският тим ще играе в Лига Европа.

Цели четири гола реализира португалската суперзвезда Кристиано Роналдо (39, 48, 50, 59), а с хеттрик се отчете френския нападател Карим Бензема (12, 24, 74). Един гол добави Матео Ковачич (70).

В другата среща от групата Пари Сен Жермен победи Шахтьор Донецк с 2:0. Моура откри резултата в 57-ата минута, а четири минути преди края на редовното време Златан Ибрахимович не пропусна да се разпише, като по този начин оформи крайния резултат.