Астана и Бенфика поделиха по точка (видео)

Отборите на Астана и Бенфика не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в среща от груповата фаза на Шампионска лига. Това бе трето поредно домакинство равенство за тима воден от Станимир Стоилов в група С.

В 12-ата минута Жуниор Кабананга центрира към Патрик Твумаси, който с глава не остави шансове на Жулио Сезар - 1:0. В 31-ата минута Астана дори успя да удвои преднината си, след като Марин Аничич отклони топката с гръб при едно изпълнение на фаул и тя влезе за втори път във вратата на португалците.

Пет минути преди почивката Бенфика се върна в мача, след като Хименес намали на 2:1 след удар с глава. В 72-ата минута отново точен бе мексиканецът, който засече в мрежата пас по земя на Андре Алмейда.

Астана е 4-и с актив от 3 точки, докато португалците са лидери с 10 пункта.