Барса писа шестица на Рома (видео)

Носителят на трофея в Шампионската лига Барселона разгроми Рома с 6:1 в домакинството си от група "Е" на Шампионска лига. Нещо повече - каталунците можеха да запишат и по-сериозен резултат, но се смилиха над днешния си съперник.

С по два гола се отчетоха Луис Суарес в 15-ата и 44-ата и  Лионел Меси в 18-ата и 60-ата минута, а по едно попадение добавиха Жерард Пике в 56-ата и Адриано в 77-ата минута. Така Барса със сигурност ще завърши на първото място в своята група и продължава на 1/8-финалите в турнира.

Почетното попадение за гостите реализира Един Джеко в последната секунда на двубоя. Така "вълците" ще търсят задължителен успех в последния си мач срещу БАТЕ, ако искат също да се класират в следващата фаза на ШЛ.