Валенсия се издъни в Русия и вече всичко зависи от Гент (видео)

Зенит Санкт Петербург се наложи над Валенсия с 2:0 в петия си мач от Група "H" на Шампионската лига. Мачът не бе от значение за руснаците, които вече си бяха осигуриха място в елиминационната фаза на надпреварата. "Прилепите" загубиха този мач и все още са на втора позиция с шест точки, но вече не всичко зависи от тях, тъй като третият Гент е с четири точки и малко по-късно тази вечер ще играе срещу Лион (французите са на дъното с едва една точка).

Иначе резултатът бе открит от домакините след само 15 минути игра, когато Артьом Дзюба изведе Олег Шатов зад защитата и халфът преодоля Хауме Доменек. 15 минути преди края на редовното време руснаците сложиха точка на спора в този мач. Страхотна атака, минала през двойно подаване между Дани и Шатов, бе завършена на празна врата от Дзюба. Неспортсменска проява на Рубен Везо, десет минути преди края, принуди съдията да му покаже червен картон. Така "прилепите" доиграха мача с човек по-малко.