Сити изтръгна трите точки от Севиля. Юве с изненадващо реми

Манчестър Сити стигна до победа над Севиля с 2:1 в двубой от Група "D" на Шампионската лига. Испанците поведоха чрез Коноплянка, който се разписа в 30-ата минута. Автогол на Рами в 36-ата минута върна домакините в играта. В добавеното време Де Бройне донесе успеха на тима си.

Така отборът на Мануел Пелегрини събра 6 точки в актива си и е втори в групата, докато лидер в класирането е Ювентус с точка повече. Севиля е на третата позиция с 3 пункта.

В същото време Борусия Мьонхенгладбах поднесе една от изненадите на вечерта в днешните мачове от Шампионската лига. Също в мач от група F на турнира германския тим измъкна героично 0:0 на гости на Ювентус. С пропуски се отличиха Манджукич, Куадрадо, Погба и Мората. Все пак "бианконерите" остават лидери във временното класиране на групата, докато за "жребците" това беше първата спечелена точка след двете поредни поражения.