Рома стигна до равенство срещу Барса

Европейският клубен първенец Барселона започва защитата на трофея в Шампионската лига с равенство - 1:1 при гостуването си във Вечния град на Рома. Луис Суарес изведе каталунците напред в резултата с гол с глава в 21-ата минута, засичайки с глава подаване на Иван Ракитич. При атаката на каталунците обаче останаха съмнения за нарушения на Лео Меси, тъй като след съприкосновение с него без топка, играч на "вълците" се строполи на земята.

10 минути по-късно десният бек на "джалоросите" Алесандро Флоренци изравни с гениално изпълнение, прехвърляйки вратаря Марк-Андре тер Стеген от далечно разстояние.

В средата на втората част току-що появилият се в игра на мястото на Иван Ракитич талантлив млад халф Рафиня Алкантара получи контузия и се наложи той принудително да сменен от Хавиер Масчерано. В края на мача имаше още няколко положения за гол, но в крайна сметка такъв не падна.