Реал с разгромен успех над Шахтьор, Роналдо с хеттрик

Реал Мадрид записа разгромен успех с 4:0 над украинския Шахтьор Донецк на своя стадион "Сантиаго Бернабеу" в мач от първия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Хеттрик за "Белия балет" реализира португалската мегазвезда Кристиано Роналдо, като два от головете му бяха от дузпи (55-д, 63-д, 81). Първият гол за Реал бе дело на Карим Бензема (30), който получи подарък от Пятов. Вратарят на Шахтьор не успя да хване наглед лесна центрирана топка отляво. Кълбото се изплъзна от ръцете му, за да попадне на крака на Бензема, а французинът нямаше никакви проблеми да се разпише - 1:0.

Имаче още в началото на втората част украинците останаха с човек по-малко заради червен картон на Тарас Степаненко.

Първата дузпа бе доста спорна, тъй като не стана ясно дали Дарио Сърна наистина играе с ръка в наказателното поле, но в крайна сметка реферът взе решение да отсъди бялата точка и Роналдо бе точен. CR7 вкара втория си гол пак дузпа, отсъдена за игра с ръка на Асаведо в наказателното си поле. В 81-ата минута португалецът добави с глава на празна врата избит удар от Пятов и направи 4:0. Това бе гол №80 за Роналдо в Шампионската лига и вече дръпна с 3 попадения пред Лео Меси в надпреварата във вечните голмайстори в турнира.