Юве обърна Сити в последните 20 минути

Финалистът в Шампионската лига от миналия сезон Ювентус постигна първата си победа за сезона във всички турнири, след като се наложи с 2:1 като гост на Манчестър Сити. Италианците направиха обрат в срещата от първия кръг в груповата фаза на най-силния клубен турнир в Европа.

В 11-ата минута гол на Ювентус бе отменен изключително дискусионно заради пасивна засада. В 57-ата минута, след центриране от корнер, Венсан Компани натисна Киелини в борба за топката и бранителят на Юве я засече в собствената си мрежа - 1:0. "Старата госпожа" стигна до равенство в 70-ата минута. Пол Погба даде страхотен пас от 30 метра прати кълбото пред малкото наказателно поле, а Манджукич протегна крак и го засече в мрежата, изпреварвайки Венсан Компани - 1:1.

Александър Коларов спомогна за пълния обрат в мача. След поредна изсипана топка в предни позиции левият бек отигра лошо кълбото и то попадна в Мората, който от трудно положение пред дъгата на пеналтерията с великолепен фалцов изстрел матира Джо Харт - 1:2.