Монако не успя да елиминира Валенсия, резултати от ШЛ

Монако записа успех над Валенсия с 2:1 в реванша от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига, който се състоя на "Стад Луи II“. В първия мач воденият от Леонардо Жардим отбор загуби с 1:3 и така "прилепите" продължават напред. Испанският тим постигна важен рекорд - за първи път в историята на турнира пет отбора от една страна ще участват в тази фаза на състезанието.

Иначе Алваро Негредо откри резултата за гостите в 4-ата минута. В 17-ата Андреа Раги изравни. Четвърт час преди края на редовното време Гуидо Карийо даде преднина на Монако и реални шансове за тима си да стигне поне до продължения, но до нов гол така и не се стигна.

Динамо Загреб, Базел, Шахтьор Донецк и Малмьо също ще играят в груповата фаза на ШЛ.

Динамо Загреб - Шкендербеу 4:1 (в първия мач 2:1)
1:0 Судани (9)
1:1 Ешкардиня (10)
2:1 Ходжич (15)
3:1 Таравел (55)
4:1 Судани (80)

Малмьо - Селтик 2:0 (в първия мач 2:3)
1:0 Розенберг (23)