Партизан взе армейското дерби със Стяуа

Партизан записа успех с 4:2 над Стяуа в Белград в "армейското" дерби, което бе мач-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Първата среща на румънска земя завърши без победител - 1:1 и така сърбите продължават напред в турнира.

Българският нападател на "гробарите" Валери Божинов имаше лош ден. През първото полувреме негов гол бе отменен, а през втората част бившият играч на Левски пропусна дузпа. Другият българин в състава на Партизан - Иван Бандаловски, не бе в групата на отбора за мача.

Гостите доиграха мача с 10 души на терена след червен картон на Фернандо Варела. Иначе Стефан Бабович изведе Партизан напред в 8-ата минута, но гостите обърнаха резултата в своя полза с попадения на Съли Муниру (11) и Жюртюта Хамрун (33). Дарко Евтович (60), Андрия Живкович (69) и Никола Труич (90+1) зарадваха сръбската публика и класираха "гробарите" за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига.