Храбър Байерн победи Барса, но отпада от ШЛ (видео)

Байерн Мюнхен стигна до пълен обрат в домакинството на Барселона от 1/2-финала в Шампионската лига. Баварците победиха с 3:2, но въпреки това отпадат от турнира след общ резултат от двете срещи - 5:3 в полза на каталунците.

Мачът очаквано бе много интересен, а домакините откриха резултата чрез Бенатия в 7-ата минута. Радостта им обаче не бе дълга, тъй като в 15-ата минута Неймар възстанови равенството, след като получи добър пас от Суарес и от няколко метра не остави шансове на Нойер.

В 29-ата отново бразилецът бе точен и то отново след асистенция на Суарес, като по този начин опита да убие интригата. В 59-ата минута Левандовски доведе нещата до 2:2, а в 74-ата минута Томас Мюлер бе точен за 3:2. Последваха няколко пропуска пред вратата на Барса, но в крайна сметка не се стигна до нов гол.

Така Байерн отпада с високо вдигната глава, докато Барселона отива на финала в най-комерсиалната футболна надпревара.