Невероятен Байерн разгроми Порто и продължава напред в ШЛ

Байерн Мюнхен записа категоричен успех с 6:1 в мача реванш срещу Порто от 1/4-финала в Шампионската лига. Португалците постигнаха солиден успех с 3:1 у дома, но авансът им бе заличен още в първите минути на този мач.

Резултатът за домакините на "Алианц Арена" откри Тиаго Алкантара в 14-ата минута.  След разиграване от пряк свободен удар, Бернат центрира остро и Тиаго Алкантара с глава от непосредствена близост се разписа за 1:0. В 22-ата минута Жером Боатенг удвои, а в 27-ата минута Роберт Левандовски доведе нещата до класическото 3:0.

В 36-ата минута Мюлер добави четвърти гол във вратата на "драконите", а отново Левандовски в 40-ата минута доведе нещата до 5:0.

В 73-ата минута Джаксън Мартинес намали изоставането на своя тим на 5:1, но две минути преди края на редовното време Хави Алонсо оформи крайния резултат. Гостите доиграха последните минути с човек по-малко, след като Иван Маркано бе изгонен. Така общият резултат от двата мача е 7:4 в полза на баварците, които се класират напред в турнира.